İSİM DEĞİŞİKLİĞİ KARARI ALINDI

    • info@marmaraosb.org
    • 0216 527 10 10

İSİM DEĞİŞİKLİĞİ KARARI ALINDI

 

BASIN DUYURUSU

 

06Mart 2020

Bandırma ilçemiz sınırları içinde 1 Kasım 2018 tarihinde 344 sicil numarası ile kurulan MarmaraOSB’nin 7. Müteşebbis Heyet Toplantısı Bandırma Kaymakamı ve Müteşebbis Heyet Başkanı Sayın Günhan YAZAR’ın başkanlığında, Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga TOSUN ve Balıkesir Sanayi İl Müdürü Sayın Mehmet Ali AŞUK’un da katılımı ile 06 Mart 2020 tarihinde Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Müteşebbis Heyet Toplantısına, Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Saadettin ÇAY ve Müteşebbis heyeti oluşturan Sanayiciler ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Sanayi Odası temsilcileri de katılmıştır.

Türkiye’nin istihdam ve ihracatının önemli bir bölümünü bünyelerinde barındıran köklü sanayi kuruluşlarının iştiraki ile kurulan Marmara OSB 7. Müteşebbis Heyet Toplantısında; Bandırma da üretim ve istihdam ortamını geliştirecek, yatırımların hızlanmasını sağlayacak yeni kararlar alınmıştır.

Balıkesir Valiliği tarafından yürütülmekte olan kamulaştırma sürecidevam etmekte,  Kıymet Takdir Komisyonu Raporu hazırlanmış ve birkaç gün içinde Uzlaşma Komisyonunun faaliyete başlaması beklenmektedir. Kamulaştırma Kanunu çerçevesinde süreçlerimiz başarı ile işlemektedir.

Bandırma’ya Türkiye’nin ilk İnovatif OSB’sinin kuruluyor olmasından memnuniyeti duyuyor ve şehrin ekonomisine katacağı katkıyı dolayısıyla biran önce faaliyete geçmesi için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz.

Öncelikle kamuoyunun şunu çok iyi bilmesi gerekir ki, Marmara Organize Sanayi Bölgemiz vizyon ve misyonunda da açıkça tarif edildiği gibi, tüm canlı hayatına saygılı, çevreci kimliği, yüksek teknoloji ve kalite odaklı üretim anlayışı ile sektörlerindeki öncü kuruluşlarla bölgenin ve büyüyen Türkiye’nin sanayi atağına en üst düzeyde katkıda bulunacak, gelecek nesillere yaşanabilir ve sürdürülebilir bir sanayi bölgesi olacaktır ve bunun için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca; Bölgemizin doğal güzellikleri ve ekolojik dokusunun hiçbir şeye feda edilemeyeceğini, bunun her şeyin üzerinde olduğunu biliyoruz. Gelecek nesillere ve çocuklarımıza iftiharla bırakabileceğimiz bir Organize sanayi bölgesi inşa etmek en büyük amacımız olacaktır.

Tüm süreçler büyük bir titizlikle takip edilmektedir. Son günlerde birtakım mecralarda “Marmara Dilovası olmasın” söylemi dillendirilmektedir.  Yukarda da ifade edildiği gibi, Biz içinde yaşayacağımız, gururla sonraki nesillere bırakıp ‘Burayı biz yaptık’ diye iftihar edebileceğimiz bir OSB yapmak için kolları sıvadık. Konuyla ilgili daha önceki Basın Duyurularımızda da ifade ettiğimiz gibi; Marmara OSB sınırları içinde Bacalı Sanayi veya Ana Metal diye adlandırılan Demir-Çelik ve Döküm Tesisi kurulmayacağınıifade etmiştik. Ancak ismimizde yer alan Ana Metal İbaresini de yanlış anlaşılmalara sebep olmaması için bu müteşebbis heyet toplantısında değiştirerek Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas OSByapılmıştır.

Yönetim Kurulu 4562 sayılı OSB Kanunu çerçevecinde çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütmektedir. Bandırma da sadece bir OSB kurmuyoruz, aynı zamanda Bandırmanın gönüllü tanıtım elçiliğini de yapıyoruz, Organize Sanayi Bölgemizle ilgili Yurtdışı ve Yurtiçindeki sanayicilerimize tanıtım ve bilgilendirme toplantıları yapmakta, Türkiye’nin gelecek vizyonunu oluşturacak olan MarmaraOSB’ye davet etmekteyiz.Bölgemizin avantaj ve çevre güzelliklerini her fırsatta devlet erkanı ile de paylaşmaktayız. Bu bağlamda; Hazine ve Maliye Bakan Yardımcımız, Ticaret Bakan Yardımcımız ve en son iki hafta önce OSB’mizin İstanbul’daki merkez ofisinde ağırlamaktan şeref duyduğumuz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa VARANK’a da OSB’mizi ve geldiğimiz aşamaları büyük bir gururla anlattık.MarmaraOSB önümüzdeki 10 yıllık süreçte Bandırmamızı Türkiye’nin üretim ve istihdam üssü yapacak İnovatif OSB’nin Türkiye’deki ilk örneği olacaktır.

7. Müteşebbis Heyet Toplantımızın Bandırmamıza ve Türkiye’mize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyururuz.

İNOVATİF OSB