19.Müteşebbis Heyet Toplantısı

19.Müteşebbis Heyet Toplantısı

Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi

II. Dönem İlk Müteşebbis Heyet Toplantısını gerçekleştirdi.

 

MarmaraOSB  5 Yaşında.

 

 

 

             

İstikbal ve istiklalimizin kıvılcımı Bir Milletin Önderini taşıyan gemiye ismini veren Bandırmada, Cumhuriyetimizin 100. Yılına girerken Türkiye’nin gelecek vizyonuna katkı sunan milli teknoloji merkezi olacak “Teknoloji ve İhracat Üssü” kuruluyor.

 

Türkiye’nin Jeolojistik noktalarından biri olan Bandırmada, 1 Kasım 2018 tarihinde, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’ın tensip ve olurları ile kurulan Marmara Yüksek Teknoloji ve Makina İhtisas Organize Sanayi Bölgesi 344 sicil numarası ile Türkiye’nin 51. İhtisas Bölgesi olmuştur.

 

4 yıllık görev süresinin ardından II. Dönemin ilk Müteşebbis Heyet Toplantısı Bandırma Kaymakamı ve Müteşebbis Heyet Başkanı Sayın Engin Akasal’ın başkanlığında Beyköy, MarmaraOSB Yönetim Merkezinde gerçekleşmiştir.

 

Toplantı öncesinde Heyet Üyeleri, MarmaraOSB Enerji Altyapısı ve 3 adet Elektrik Dağıtım Merkezi Binasının Temel Atma Törenine katılmışlardır. Temeli Atılan Enerji Merkezi ile 100 civarında Fabrikanın enerji altyapısının hazır hale getirileceği ifade edilmiştir.

 

Toplantıya; Balıkesir Büyükşehir Belediyesini temsilen meclis üyeleri Sayın Ceyhun Mırız, Sayın Kemal Kalyoncu, Balıkesir Sanayi Odamızı Temsilen Sayın Hüseyin Baş ve Bandırma Belediye Başkanımız Sayın Tolga Tosun ile OSB katılımcılarından oluşan Sanayiciler katılmıştır.

 

Kaymakam Engin Aksakal’ın açılış konuşması ile II. Dönemin ilk Müteşebbis Heyet Toplantısı Başlamıştır.

Mevzuat gereği Müteşebbis Heyet Başkan Vekilliğine ve Yönetim Kurulu Başkanlığına Saadettin ÇAY tekrar seçilerek güven tazelemiştir.

 

Müteşebbis Heyet tarafından onaylanan Marmara OSB Yönetim ve Denetelim Kurulu aşağıdaki iş insanlarından oluşmaktadır.

 

 

 

Yönetim Kurulu

Saadettin ÇAY – Yönetim Kurulu Başkanı

Mustafa Kılıç – Başkan Vekili

Mustafa Akar

Emre Acar

Ege Erboz

 

Denetim Kurulu

Yasemin Ersöz

Kaan Vacip Kömürcü

 

 

Toplantıda ayrıca OSBÜK Genel Kurulu temsilcileri ile MarmaraOSB’nin iştirak şirketlerine de görevlendirmeler yapılmıştır.

 

2. dönem Yönetim kurulu Başkanlığına seçilmesinden dolayı teşekkür konuşması yapan ve MarmaraOSB’nin süreçleri ve gelinen son durumu özetleyen Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin ÇAY; “Öncelikle kamuoyunun şunu çok iyi bilmesi gerekir ki, Marmara Organize Sanayi Bölgemiz vizyon ve misyonunda da açıkça tarif edildiği gibi, tüm canlı hayatına saygılı, çevreci kimliği, yüksek teknoloji ve kalite odaklı üretim anlayışı ile sektörlerindeki öncü kuruluşlarla bölgenin ve büyüyen Türkiye’nin sanayi atağına en üst düzeyde katkıda bulunacak, gelecek nesillere yaşanabilir ve sürdürülebilir bir sanayi bölgesi olacaktır ve bunun için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Ayrıca; Bölgemizin doğal güzellikleri ve ekolojik dokusunun hiçbir şeye feda edilemeyeceğini, bunun her şeyin üzerinde olduğunu vurgulayarak, Gelecek nesillere ve çocuklarımıza iftiharla bırakabileceğimiz bir Organize sanayi bölgesi inşa etmek en büyük amacımız olacaktır” dedi.

 

 Toplantı sonunda Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun ise Cumhuriyetimizin 100. Yılına giderken, Bandırma’da Türkiye’nin ilk İnnovatif ve yenilikçi Organize Sanayi Bölgesinin kuruluyor olmasından duyduğu memnuniyeti ve şehrin ekonomisine, sosyal hayatına katacağı katkıyı ifade ederek, Belediye olarak paydaşı oldukları MarmaraOSB’nin bir an önce faaliyete geçmesi için ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini söyledi.

İNOVATİF OSB